Telefon

0724994959

Seară de Operă în natură pe faleza Dunării !

Parohia Ortodoxă Adormirea Maicii Domnului din Moldova Nouă, a organizat sâmbătă 23 iunie 2018, ediția a-III-a a spectacolului ”Seară de Operă în natură”.

Spectacolul s-a desfășurat, ca în fiecare an, pe faleza Dunării a orașului Moldova Nouă, într-un cadru mirific iar apusul de soare fiind background-ul operetelor interpretate de artiștii lirici de valoare ai Operei din Timișoara.

Operetele „Lăsaţi-mă să cânt”, „Liliacul”, „Silvia”, „Contesa Maritza”, interpretate de tenorul Mircea Şonea, soprana Laura Mărginean, baritonul Alexandru Mocan şi mezzosoprana Silvia Antemia au încântat auditoriul de la agonie la extaz, de la patriotism la iubire,  precum şi la satirizarea personajelor din anumite instituţii publice (Opereta „Văduva veselă”).

La final, părintele Ion Nedelcu a ţinut să le mulţumească tuturor participanţilor la eveniment (artiştilor, sponsorilor, colaboratorilor, publicului, copiilor de la centrul de tineret), subliniind: ” Ne bucurăm că și la această ediție Dumnezeu ne-a dăruit timp frumos, așa încât, prietenii noștri veniți de la Timișoara, să poată să ne ducă într-un tablou de poveste, pe de o parte domniile lor cu interpretarea operetelor iar pe de altă parte natura, cu un apus de soare mirific”.

Galerie foto

Înscriete la NEWSLETTER

pentru a afla noutăţi.